Apem Inc. Q19P1BXXG24E
Q19P1BXXG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1BXXG24E
Brief Description
INDICATOR 24V 19MM PROMINENT GRN
Datasheet Download
Q19P1BXXG24E.pdf
Availability of Q19P1BXXG24E
QUANTITY
Q19P1BXXG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1BXXG24E
Internal Part NumberEIS-Q19P1BXXG24E
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1BXXG24E
Related LinksQ19P1B, Q19P1BXXG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1BXXG24E Details Description
Related parts for Q19P1BXXG24E
WRAPOST RECEPT .015-.025" .505" datasheet.pdf
MAGNETIC PATTERN RECOGNITION SEN datasheet.pdf
IC POWER MANAGE CELL 12-TQFN datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC DGTL TV TURNER 38TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1.5A SMINI2 datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 WS/SW datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO204AL datasheet.pdf