Apem Inc. Q19P1BXXY12E
Q19P1BXXY12E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1BXXY12E
Brief Description
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT YEL
Datasheet Download
Q19P1BXXY12E.pdf
Availability of Q19P1BXXY12E
QUANTITY
Q19P1BXXY12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1BXXY12E
Internal Part NumberEIS-Q19P1BXXY12E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating30mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1BXXY12E
Related LinksQ19P1B, Q19P1BXXY12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1BXXY12E Details Description
Related parts for Q19P1BXXY12E
IC FILTR BUILDNG BLK QUAD 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CUR OUT 16SSOP datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 19.2MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAT 5E JACK-JACK 48 PORT PATCH P datasheet.pdf
MAT 3-LYR VNYL GR .125''X30''X60 datasheet.pdf
ULTRA LO PHASE NOISE AMP MODULE datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 250VDC datasheet.pdf