Apem Inc. Q19P1CXXG12E
Q19P1CXXG12E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1CXXG12E
Brief Description
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT GRN
Datasheet Download
Q19P1CXXG12E.pdf
Availability of Q19P1CXXG12E
QUANTITY
Q19P1CXXG12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1CXXG12E
Internal Part NumberEIS-Q19P1CXXG12E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1CXXG12E
Related LinksQ19P1C, Q19P1CXXG12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1CXXG12E Details Description
Related parts for Q19P1CXXG12E
IC DSP CONTROLLER 2MBIT 240MQFP datasheet.pdf
SOCKET HEX 7/64" 1.50" datasheet.pdf
CONN HEADER 86POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
B-155-9002 datasheet.pdf
SURFACE BELT 5-1/2X13" A VFN datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 10 POSITI datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 400 CLBs, 8000 Gates, 90.9MHz, 400-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf