Qualtek Electronics Corp. Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25
Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25
Brief Description
HEATSHRINK 14AWG 48" BLACK
Datasheet Download
Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25.pdf
Availability of Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25
QUANTITY
Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25
Internal Part NumberEIS-Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25
TypeSmooth
Diameter - Inside0.065" (1.65mm)
Diameter - Outside0.096" (2.44mm)
Length4.0' (1.22m)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25
Related LinksQ2-XT-14AWG-, Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25 Details Description
Related parts for Q2-XT-14AWG-01-QB48IN-25
CONN HDI RCPT 150POS 3ROW R/A datasheet.pdf
IC 9-CH DIFF TRANSCEIVER 56SSOP datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEMI-FLUSH 5" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 5SOT-23 datasheet.pdf
470UF 50V 12,5X25MM 125C 3000H datasheet.pdf