Littelfuse Q2004F411
Q2004F411 picture photo
Mfg. Part Number
Q2004F411
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC 200V 4A TO202
Datasheet Download
Q2004F411.pdf
Availability of Q2004F411
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Q2004F411 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2004F411
Internal Part NumberEIS-Q2004F411
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
Series-
PackagingBulk
Triac TypeStandard
Voltage - Off State200V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)25mA
Current - Hold (Ih) (Max)30mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2004F411
Related LinksQ200, Q2004F411 Datasheet, Littelfuse Distributor
Q2004F411 Details Description
Related parts for Q2004F411
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 1506 datasheet.pdf
CONV D/A 10-BIT 125MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M4 datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO201A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 80A PLUS247 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE 50 PC datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 24POS datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf