Delta Electronics Q48SA52001NNFA
Q48SA52001NNFA picture photo
Mfg. Part Number
Q48SA52001NNFA
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
MODULE DC/DC 1/4 BRICK 52V 1.15A
Datasheet Download
Q48SA52001NNFA.pdf
Availability of Q48SA52001NNFA
QUANTITY
Q48SA52001NNFA Order Process
Ship out your order
Specifications of Q48SA52001NNFA
Internal Part NumberEIS-Q48SA52001NNFA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Efficiency Isolated DC/DC Converters
Isolated DC/DC Converter Design Considerations
Featured ProductPower Management Solutions
Standard Package270
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi Q48SA
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.15A
Power (Watts) - Manufacture Series60W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.28" L x 1.45" W x 0.39" H (57.9mm x 36.8mm x 9.9mm)
Operating Temperature-40°C ~ 120°C
Efficiency91%
Power (Watts) - Max60W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q48SA52001NNFA
Related LinksQ48SA52, Q48SA52001NNFA Datasheet, Delta Electronics Distributor
Q48SA52001NNFA Details Description
Related parts for Q48SA52001NNFA
JUMPER-H1503TR/A2015R/H1501TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 422 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD323F datasheet.pdf