Apem Inc. Q6P1CXXW24
Q6P1CXXW24 picture photo
Mfg. Part Number
Q6P1CXXW24
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT WHT
Datasheet Download
Q6P1CXXW24.pdf
Availability of Q6P1CXXW24
QUANTITY
Q6P1CXXW24 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6P1CXXW24
Internal Part NumberEIS-Q6P1CXXW24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ Series
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)