Apem Inc. Q6P3BXXR12E
Q6P3BXXR12E picture photo
Mfg. Part Number
Q6P3BXXR12E
Brief Description
LED PANEL MOUNT INDICATOR RED
Datasheet Download
Q6P3BXXR12E.pdf
Availability of Q6P3BXXR12E
QUANTITY
Q6P3BXXR12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6P3BXXR12E
Internal Part NumberEIS-Q6P3BXXR12E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating40mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6P3BXXR12E
Related LinksQ6P3B, Q6P3BXXR12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6P3BXXR12E Details Description
Related parts for Q6P3BXXR12E
DIODE SCHOTTKY 30V 1A POWERDI123 datasheet.pdf
O RING BUNA N datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MF010 HIGH TEMP OXYGEN SENSOR datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf