Apem Inc. Q6R1CXXW24
Q6R1CXXW24 picture photo
Mfg. Part Number
Q6R1CXXW24
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM RECESSED WHT
Datasheet Download
Q6R1CXXW24.pdf
Availability of Q6R1CXXW24
QUANTITY
Q6R1CXXW24 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6R1CXXW24
Internal Part NumberEIS-Q6R1CXXW24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating100mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6R1CXXW24
Related LinksQ6R1C, Q6R1CXXW24 Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6R1CXXW24 Details Description
Related parts for Q6R1CXXW24
FAN AXIAL 92X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 82K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC CLK GEN CPU 133MHZ 2CIRC datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE HI PERFORM 20A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANLG DUAL 8CH 28DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM datasheet.pdf