Apem Inc. Q8P3CXXHR110E
Q8P3CXXHR110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P3CXXHR110E
Brief Description
LED PMI PROMINENT 110VAC RED
Datasheet Download
Q8P3CXXHR110E.pdf
Availability of Q8P3CXXHR110E
QUANTITY
Q8P3CXXHR110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P3CXXHR110E
Internal Part NumberEIS-Q8P3CXXHR110E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating50mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P3CXXHR110E
Related LinksQ8P3CX, Q8P3CXXHR110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P3CXXHR110E Details Description
Related parts for Q8P3CXXHR110E
RES ARRAY 2 RES 12 OHM 0606 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 656X492 62-ACSP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CABLE HOOD FOR H15 CONNECTOR datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf