Qualtek Electronics Corp. QDWT-120/45-01-48IN-5
QDWT-120/45-01-48IN-5 picture photo
Mfg. Part Number
QDWT-120/45-01-48IN-5
Brief Description
HEATSHRINK 120/45MM-48" BLACK
Datasheet Download
QDWT-120/45-01-48IN-5.pdf
Availability of QDWT-120/45-01-48IN-5
QUANTITY
QDWT-120/45-01-48IN-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of QDWT-120/45-01-48IN-5
Internal Part NumberEIS-QDWT-120/45-01-48IN-5
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied4.724" (120.0mm)
Inner Diameter - Recovered1.772" (45.0mm)
Recovered Wall Thickness0.276" (7.00mm)
ColorBlack
Operating Temperature-45°C ~ 100°C
Shrink Temperature100°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QDWT-120/45-01-48IN-5
Related LinksQDWT-120/4, QDWT-120/45-01-48IN-5 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
QDWT-120/45-01-48IN-5 Details Description
Related parts for QDWT-120/45-01-48IN-5
CER RESONATOR 10.0MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 820MA 145 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A TO-92S datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf