Qualtek Electronics Corp. QMB-073-11C3N-3BA
QMB-073-11C3N-3BA picture photo
Mfg. Part Number
QMB-073-11C3N-3BA
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
QMB-073-11C3N-3BA.pdf
Availability of QMB-073-11C3N-3BA
QUANTITY
QMB-073-11C3N-3BA Order Process
Ship out your order
Specifications of QMB-073-11C3N-3BA
Internal Part NumberEIS-QMB-073-11C3N-3BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCertificate of Declaration RoHS
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesQMB
Breaker TypeThermal
Current Rating7A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMB-073-11C3N-3BA
Related LinksQMB-073-, QMB-073-11C3N-3BA Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
QMB-073-11C3N-3BA Details Description
Related parts for QMB-073-11C3N-3BA
CONN SPLICE WIRE CAP 22-18 AWG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.6MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AFN15B/AE15M/AFN15B datasheet.pdf
RES 1.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 18POS ORG datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 10A 12W datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
64MB DISKONCHIP IC TEMP datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf