Taiyo Yuden QMK212B7222KD-T
QMK212B7222KD-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212B7222KD-T
Brief Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Datasheet Download
QMK212B7222KD-T.pdf
Availability of QMK212B7222KD-T
QUANTITY
QMK212B7222KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212B7222KD-T
Internal Part NumberEIS-QMK212B7222KD-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212B7222KD-T
Related LinksQMK212B, QMK212B7222KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212B7222KD-T Details Description
Related parts for QMK212B7222KD-T
CONN HDR BRKWAY 8POS DUAL 15AU datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL 2.4GHZ DL 10MSOP datasheet.pdf
IC FPGA 597 I/O 780FBGA datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC 8CH ANALOG SWITCH 200V 28PLCC datasheet.pdf
396 TB SPR CLA W/LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS 38.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf