Taiyo Yuden QMK212B7223KG-T
QMK212B7223KG-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212B7223KG-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805
Datasheet Download
QMK212B7223KG-T.pdf
Availability of QMK212B7223KG-T
QUANTITY
QMK212B7223KG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212B7223KG-T
Internal Part NumberEIS-QMK212B7223KG-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212B7223KG-T
Related LinksQMK212B, QMK212B7223KG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212B7223KG-T Details Description
Related parts for QMK212B7223KG-T
IC DIFF LINE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CABLE 3POS M8 PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 12.944 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40PS VERT SHORT GOLD datasheet.pdf
DOHERTY COMBINER datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN PLUG datasheet.pdf
ER 16C 12#16 4#4 SKT PLUG datasheet.pdf
220UF 40V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf