Taiyo Yuden QMK316B7333KL-T
QMK316B7333KL-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK316B7333KL-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Datasheet Download
QMK316B7333KL-T.pdf
Availability of QMK316B7333KL-T
QUANTITY
QMK316B7333KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK316B7333KL-T
Internal Part NumberEIS-QMK316B7333KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK316B7333KL-T
Related LinksQMK316B, QMK316B7333KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK316B7333KL-T Details Description
Related parts for QMK316B7333KL-T
RES SMD 30K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf