Taiyo Yuden QMK432B7104MM-T
QMK432B7104MM-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK432B7104MM-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
Datasheet Download
QMK432B7104MM-T.pdf
Availability of QMK432B7104MM-T
QUANTITY
QMK432B7104MM-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK432B7104MM-T
Internal Part NumberEIS-QMK432B7104MM-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK432B7104MM-T
Related LinksQMK432B, QMK432B7104MM-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK432B7104MM-T Details Description
Related parts for QMK432B7104MM-T
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HEAT SINK BGA 29MM 3FIN RADIAL datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 3.6A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 27POS .3MM 2" datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
DIODE AVAL 1A 1200V SOD-57 datasheet.pdf