Apem Inc. QS123XXG24
QS123XXG24 picture photo
Mfg. Part Number
QS123XXG24
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED GR 24V WIRE
Datasheet Download
QS123XXG24.pdf
Availability of QS123XXG24
QUANTITY
QS123XXG24 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS123XXG24
Internal Part NumberEIS-QS123XXG24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS123XXG24
Related LinksQS123, QS123XXG24 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS123XXG24 Details Description
Related parts for QS123XXG24
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 233MHZ 48TSSOP datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS BOX MNT SKT datasheet.pdf