TE Connectivity AMP Connectors QSZH-125-NR3-65MM
QSZH-125-NR3-65MM picture photo
Mfg. Part Number
QSZH-125-NR3-65MM
Brief Description
HEAT SHRINK 4:1 0.433"X65MM
Datasheet Download
QSZH-125-NR3-65MM.pdf
Availability of QSZH-125-NR3-65MM
QUANTITY
QSZH-125-NR3-65MM Order Process
Ship out your order
Specifications of QSZH-125-NR3-65MM
Internal Part NumberEIS-QSZH-125-NR3-65MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Shrinkage Ratio4 to 1
Length0.213' (65.00mm, 2.56")
Inner Diameter - Supplied0.433" (11.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.095" (2.4mm)
Recovered Wall Thickness0.071" (1.80mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSZH-125-NR3-65MM
Related LinksQSZH-125, QSZH-125-NR3-65MM Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
QSZH-125-NR3-65MM Details Description
Related parts for QSZH-125-NR3-65MM
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-MSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.7PF 10V 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4.8A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 1W DO216 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf