Nichicon QYS1H333KTP
QYS1H333KTP picture photo
Mfg. Part Number
QYS1H333KTP
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 50VDC RAD
Datasheet Download
QYS1H333KTP.pdf
Availability of QYS1H333KTP
QUANTITY
QYS1H333KTP Order Process
Ship out your order
Specifications of QYS1H333KTP
Internal Part NumberEIS-QYS1H333KTP
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.295" W (5.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QYS1H333KTP
Related LinksQYS1H, QYS1H333KTP Datasheet, Nichicon Distributor
QYS1H333KTP Details Description
Related parts for QYS1H333KTP
IC VIDEO AMP DUAL W/DRIVER 8-DMP datasheet.pdf
FRONT COVER WATERTIGHT PROTECTIV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf