Recom Power R0.25D12-3.309/HP-R
R0.25D12-3.309/HP-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-3.309/HP-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-9VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-3.309/HP-R.pdf
Availability of R0.25D12-3.309/HP-R
QUANTITY
R0.25D12-3.309/HP-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-3.309/HP-R
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-3.309/HP-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-9V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)14mA, 14mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-3.309/HP-R
Related LinksR0.25D12-, R0.25D12-3.309/HP-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-3.309/HP-R Details Description
Related parts for R0.25D12-3.309/HP-R
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 28WSOIC datasheet.pdf
HEAT SINK 25MM X 25MM X 7.5MM datasheet.pdf
RES 0.143 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD OD 16-DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf