Recom Power R0.25D12-3.324/P
R0.25D12-3.324/P picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-3.324/P
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-24VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-3.324/P.pdf
Availability of R0.25D12-3.324/P
QUANTITY
R0.25D12-3.324/P Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-3.324/P
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-3.324/P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-24V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.2mA, 5.2mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
FeaturesSCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-3.324/P
Related LinksR0.25D12, R0.25D12-3.324/P Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-3.324/P Details Description
Related parts for R0.25D12-3.324/P
CONN BACKSHELL STR DB25 PLASTIC datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 2.5NS 44TQFP datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IGBT 1200V 134A 463W SOT-227 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf