Recom Power R0.25S-2415/HP-R
R0.25S-2415/HP-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25S-2415/HP-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 15V OUT
Datasheet Download
R0.25S-2415/HP-R.pdf
Availability of R0.25S-2415/HP-R
QUANTITY
R0.25S-2415/HP-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25S-2415/HP-R
Internal Part NumberEIS-R0.25S-2415/HP-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.25S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21.6V
Voltage - Input (Max)26.4V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)17mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case8-SMD Module (5 Leads)
Size / Dimension0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25S-2415/HP-R
Related LinksR0.25S-2, R0.25S-2415/HP-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25S-2415/HP-R Details Description
Related parts for R0.25S-2415/HP-R
RIVET SNAP 0.390" NYLON BLACK datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
SOLDER STATION DIGITAL 40W 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5000K 80CRI 1208 datasheet.pdf
TV 46C 40#20 4#16 2#8(COAX) PI datasheet.pdf
1.8 V, 5 MHz Rail-to-Rail Low Power Operational Amplifiers IC datasheet.pdf