Recom Power R0.25S12-2409/H
R0.25S12-2409/H picture photo
Mfg. Part Number
R0.25S12-2409/H
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 9V OUT
Datasheet Download
R0.25S12-2409/H.pdf
Availability of R0.25S12-2409/H
QUANTITY
R0.25S12-2409/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25S12-2409/H
Internal Part NumberEIS-R0.25S12-2409/H
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21.6V
Voltage - Input (Max)26.4V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)28mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25S12-2409/H
Related LinksR0.25S1, R0.25S12-2409/H Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25S12-2409/H Details Description
Related parts for R0.25S12-2409/H
LATCHING WIRE CLIP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
SNC1N22ZHK datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 180MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
MINI MAC DIE I2 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT+SIGN 8-CH 44-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 17POS PCB STR datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf