Recom Power R0.5S12-3.305/H-R
R0.5S12-3.305/H-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.5S12-3.305/H-R
Brief Description
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE
Datasheet Download
R0.5S12-3.305/H-R.pdf
Availability of R0.5S12-3.305/H-R
QUANTITY
R0.5S12-3.305/H-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.5S12-3.305/H-R
Internal Part NumberEIS-R0.5S12-3.305/H-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.5S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.97V
Voltage - Input (Max)3.63V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)100mA
Power (Watts) - Manufacture Series500mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency80%
Power (Watts) - Max500mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.5S12-3.305/H-R
Related LinksR0.5S12-, R0.5S12-3.305/H-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.5S12-3.305/H-R Details Description
Related parts for R0.5S12-3.305/H-R
TRANS PNP 120V 0.05A SOT-323 datasheet.pdf
BOARD PWB W/SCA3000-E02 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC SENSOR TOUCH/PROX 1CHAN 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LEFT/OFF/RT datasheet.pdf
RELEASABLE TIE 5.5"L 50 LB BLACK datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS datasheet.pdf