Panduit R100X400V1T
R100X400V1T picture photo
Mfg. Part Number
R100X400V1T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERM TRANS VINYL 1.00 W
Datasheet Download
R100X400V1T.pdf
Availability of R100X400V1T
QUANTITY
R100X400V1T Order Process
Ship out your order
Specifications of R100X400V1T
Internal Part NumberEIS-R100X400V1T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesTurn-Tell™
Packaging1000 per Roll
Label TypeRotatable, Self-Laminating
Label Size1.00" x 4.00" (25.4mm x 101.6mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R100X400V1T
Related LinksR100X, R100X400V1T Datasheet, Panduit Distributor
R100X400V1T Details Description
Related parts for R100X400V1T
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CAP MICA 1800PF 1% 100V 2220 datasheet.pdf
LOCATOR HALF ADJUSTABLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 2.5UH T57 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.125A 100 MOHM datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.6V 4-USPN datasheet.pdf