Sensata Technologies/Airpax R11-2-10.0A-38798-4-V
R11-2-10.0A-38798-4-V picture photo
Mfg. Part Number
R11-2-10.0A-38798-4-V
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
R11-2-10.0A-38798-4-V.pdf
Availability of R11-2-10.0A-38798-4-V
QUANTITY
R11-2-10.0A-38798-4-V Order Process
Ship out your order
Specifications of R11-2-10.0A-38798-4-V
Internal Part NumberEIS-R11-2-10.0A-38798-4-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R11-2-10.0A-38798-4-V
Related LinksR11-2-10.0, R11-2-10.0A-38798-4-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
R11-2-10.0A-38798-4-V Details Description
Related parts for R11-2-10.0A-38798-4-V
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO216 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC PLAD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL datasheet.pdf
FIXED INDUCT 3.33UH 50MA 700 MOH datasheet.pdf