Recom Power R1Z-3.312/H
R1Z-3.312/H picture photo
Mfg. Part Number
R1Z-3.312/H
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONV DC/DC 1W 3.3V IN 12V OUT
Datasheet Download
R1Z-3.312/H.pdf
Availability of R1Z-3.312/H
QUANTITY
R1Z-3.312/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R1Z-3.312/H
Internal Part NumberEIS-R1Z-3.312/H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesECONOLINE R1Z
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)3.1V
Voltage - Input (Max)3.5V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)42mA
Power (Watts) - Manufacture Series1W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
FeaturesSCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60%
Power (Watts) - Max1W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R1Z-3.312/H
Related LinksR1Z-3, R1Z-3.312/H Datasheet, Recom Power Distributor
R1Z-3.312/H Details Description
Related parts for R1Z-3.312/H
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 500MA 330 MOHM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf