Harwin Inc. R30-9400700
R30-9400700 picture photo
Mfg. Part Number
R30-9400700
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
HEX SPACER M3 PLASTIC 7MM
Datasheet Download
R30-9400700.pdf
Availability of R30-9400700
QUANTITY
R30-9400700 Order Process
Ship out your order
Specifications of R30-9400700
Internal Part NumberEIS-R30-9400700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesR30-940
TypeHex Spacer
Threaded/UnthreadedUnthreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside0.116" (2.95mm)
Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Between Board Height0.276" (7.00mm)
Length - Overall0.276" (7.00mm)
Features-
MaterialPlastic
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R30-9400700
Related LinksR30-9, R30-9400700 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
R30-9400700 Details Description
Related parts for R30-9400700
FIXED IND 10UH 1.8A 82.4 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TO92-3 datasheet.pdf