Omron Automation & Safety R88M-WP1K530H-S1
R88M-WP1K530H-S1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP1K530H-S1
Brief Description
MOTOR SERVO AC KEY 1.5KW 200V
Datasheet Download
R88M-WP1K530H-S1.pdf
Availability of R88M-WP1K530H-S1
QUANTITY
R88M-WP1K530H-S1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP1K530H-S1
Internal Part NumberEIS-R88M-WP1K530H-S1
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.772" (19.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesIncremental Encoder, Key
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)675.5 / 4770
Voltage Range-
Power (Watts)1.5kW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP1K530H-S1
Related LinksR88M-WP1, R88M-WP1K530H-S1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP1K530H-S1 Details Description
Related parts for R88M-WP1K530H-S1
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL DRK/LGT WIRED MOD datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL 28POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 0.100" T/H datasheet.pdf
EMULATOR JTAG/SWD ARM/CORTEX M3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.1K OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOFTWARE DIATEM SCAN FOR TI DSP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.9A 60 MOHM SMD datasheet.pdf