Omron Automation & Safety R88M-WP75030H-BWS1
R88M-WP75030H-BWS1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030H-BWS1
Manufacturer
Product Category
Motors - AC, DC
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC K WP 750W
Datasheet Download
R88M-WP75030H-BWS1.pdf
Availability of R88M-WP75030H-BWS1
QUANTITY
R88M-WP75030H-BWS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030H-BWS1
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030H-BWS1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotors - AC, DC
SeriesOMNUC W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder, Key, Waterproof
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)338.5 / 2390
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction RatioNone
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030H-BWS1
Related LinksR88M-WP75, R88M-WP75030H-BWS1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030H-BWS1 Details Description
Related parts for R88M-WP75030H-BWS1
IC DRIVER MOSF QUAD 1.2A 14DIP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL LP SER 8-UMAX datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V datasheet.pdf
025 IDC 32POS LOCK HSG datasheet.pdf
RELAY CONTACT 3PH 480VAC 4A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
NCN5150 SOIC OAC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SKT datasheet.pdf