Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT39K0
RACF164DJT39K0 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT39K0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT39K0.pdf
Availability of RACF164DJT39K0
QUANTITY
RACF164DJT39K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT39K0
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT39K0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT39K0
Related LinksRACF164, RACF164DJT39K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT39K0 Details Description
Related parts for RACF164DJT39K0
IC REGISTERED TRANSCVR 24SOIC datasheet.pdf
RES 20K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HDR RA SR.100 GDP datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 28 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf