Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT3K90
RACF164DJT3K90 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT3K90
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT3K90.pdf
Availability of RACF164DJT3K90
QUANTITY
RACF164DJT3K90 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT3K90
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT3K90
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT3K90
Related LinksRACF164, RACF164DJT3K90 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT3K90 Details Description
Related parts for RACF164DJT3K90
OPTOISOLATOR 2.5KV DARL 4SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 2AG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
LED 3.5X3.5MM 590NM YELL CLR SMD datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
TRANS NPN 110V 20A datasheet.pdf