Stackpole Electronics Inc. RAVF102DJT4K70
RAVF102DJT4K70 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF102DJT4K70
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0404
Datasheet Download
RAVF102DJT4K70.pdf
Availability of RAVF102DJT4K70
QUANTITY
RAVF102DJT4K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF102DJT4K70
Internal Part NumberEIS-RAVF102DJT4K70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)