Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT4R70
RAVF104DJT4R70 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT4R70
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT4R70.pdf
Availability of RAVF104DJT4R70
QUANTITY
RAVF104DJT4R70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT4R70
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT4R70
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT4R70
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT4R70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT4R70 Details Description
Related parts for RAVF104DJT4R70
FAN AXIAL 80X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf