Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT91R0
RAVF164DFT91R0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT91R0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT91R0.pdf
Availability of RAVF164DFT91R0
QUANTITY
RAVF164DFT91R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT91R0
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT91R0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)91
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT91R0
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT91R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT91R0 Details Description
Related parts for RAVF164DFT91R0
CAP CER 39PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
ENCODER 12MM W/OSWITCH datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123 datasheet.pdf