Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT1K30
RAVF164DJT1K30 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT1K30
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.3K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT1K30.pdf
Availability of RAVF164DJT1K30
QUANTITY
RAVF164DJT1K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT1K30
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT1K30
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT1K30
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT1K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT1K30 Details Description
Related parts for RAVF164DJT1K30
RES ARRAY 13 RES 510 OHM 14SOIC datasheet.pdf
LED DISP .28" QUAD CC GREEN datasheet.pdf
IC SWITCH HIGHSIDE 24PQFN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 450-470MHZ 1/4W PL datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 40 AWG 100 FT OR datasheet.pdf