Sullins Connector Solutions RBB13DYFR
RBB13DYFR picture photo
Mfg. Part Number
RBB13DYFR
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD
Datasheet Download
RBB13DYFR.pdf
Availability of RBB13DYFR
QUANTITY
RBB13DYFR Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB13DYFR
Internal Part NumberEIS-RBB13DYFR
Number of Positions26
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeSurface Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB13DYFR
Related LinksRBB1, RBB13DYFR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB13DYFR Details Description
Related parts for RBB13DYFR
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 35V 125A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 10BIT 49FBGA datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf