Sullins Connector Solutions RBB13DYRQ
RBB13DYRQ picture photo
Mfg. Part Number
RBB13DYRQ
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 13POS
Datasheet Download
RBB13DYRQ.pdf
Availability of RBB13DYRQ
QUANTITY
RBB13DYRQ Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB13DYRQ
Internal Part NumberEIS-RBB13DYRQ
Number of Positions26
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureStraddle Mount Opening, Unthreaded, 0.078" (1.98mm)
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB13DYRQ
Related LinksRBB1, RBB13DYRQ Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB13DYRQ Details Description
Related parts for RBB13DYRQ
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FLASH PK2200/20 128K datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
IC RF VALUE LINE TXRX 20QFN datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 890MA 95 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 50K OHM 2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 180POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf