Sullins Connector Solutions RBB95DYHD
RBB95DYHD picture photo
Mfg. Part Number
RBB95DYHD
Brief Description
CONN EDGECARD 95POS .050 THRUHL
Datasheet Download
RBB95DYHD.pdf
Availability of RBB95DYHD
QUANTITY
RBB95DYHD Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB95DYHD
Internal Part NumberEIS-RBB95DYHD
Number of Positions190
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB95DYHD
Related LinksRBB9, RBB95DYHD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB95DYHD Details Description
Related parts for RBB95DYHD
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8-DIP datasheet.pdf
OVER VOLTAGE PROTECTION datasheet.pdf
IC BIOMETRIX MODULE SNAP IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 10% 630 VDC RA datasheet.pdf
1000UF 200V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf