Sullins Connector Solutions RBM10DTAH-S189
RBM10DTAH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RBM10DTAH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RBM10DTAH-S189.pdf
Availability of RBM10DTAH-S189
QUANTITY
RBM10DTAH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM10DTAH-S189
Internal Part NumberEIS-RBM10DTAH-S189
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM10DTAH-S189
Related LinksRBM10DT, RBM10DTAH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM10DTAH-S189 Details Description
Related parts for RBM10DTAH-S189
FIXED IND 6.8UH 650MA 280 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10A 120W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 950MA 140 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
150UF 16V 8X11MM 85C 3000H datasheet.pdf