Sullins Connector Solutions RBM22DREH-S328
RBM22DREH-S328 picture photo
Mfg. Part Number
RBM22DREH-S328
Brief Description
CONN EDGECARD .156" 22POS EYELET
Datasheet Download
RBM22DREH-S328.pdf
Availability of RBM22DREH-S328
QUANTITY
RBM22DREH-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM22DREH-S328
Internal Part NumberEIS-RBM22DREH-S328
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBrown
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM22DREH-S328
Related LinksRBM22DR, RBM22DREH-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM22DREH-S328 Details Description
Related parts for RBM22DREH-S328
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO201AD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
FERRULE 5/26D ZH BLACK 1=100PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 126MA 25 OHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 9A 8SOP datasheet.pdf