Sullins Connector Solutions RBM40DTAH-S189
RBM40DTAH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RBM40DTAH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RBM40DTAH-S189.pdf
Availability of RBM40DTAH-S189
QUANTITY
RBM40DTAH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM40DTAH-S189
Internal Part NumberEIS-RBM40DTAH-S189
Number of Positions80
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM40DTAH-S189
Related LinksRBM40DT, RBM40DTAH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM40DTAH-S189 Details Description
Related parts for RBM40DTAH-S189
SSR OCMOS FET 200MA 1CH NC 6-SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK SCRWLESS GRY 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES 3M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 8WSON datasheet.pdf
MICRO 51C P 36" WHT JACKS datasheet.pdf