Yageo RC0201FR-07430KL
RC0201FR-07430KL picture photo
Mfg. Part Number
RC0201FR-07430KL
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
RC0201FR-07430KL.pdf
Availability of RC0201FR-07430KL
QUANTITY
RC0201FR-07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RC0201FR-07430KL
Internal Part NumberEIS-RC0201FR-07430KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
HTML DatasheetRC Series, L Suffix Datasheet.html
Standard Package10,000
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC0201FR-07430KL
Related LinksRC0201FR, RC0201FR-07430KL Datasheet, Yageo Distributor
RC0201FR-07430KL Details Description
Related parts for RC0201FR-07430KL
IC BUCK MOSFET DRIVER 16-HTSSOP datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 104POS CRIMP datasheet.pdf
TRANSLATOR 8BIT DUAL 3ST 20DQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 65MA SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
JRC TRX EXT H-7ZCND0982 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf