Stackpole Electronics Inc. RC14JB5M10
RC14JB5M10 picture photo
Mfg. Part Number
RC14JB5M10
Brief Description
RES 5.1M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC14JB5M10.pdf
Availability of RC14JB5M10
QUANTITY
RC14JB5M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RC14JB5M10
Internal Part NumberEIS-RC14JB5M10
Standard Package1,000
SeriesRC
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC14JB5M10
Related LinksRC14J, RC14JB5M10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC14JB5M10 Details Description
Related parts for RC14JB5M10
IC TRANSCEIVER 5V RS232 16 SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 384B FLASH 8DIP datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 38KHZ datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 12POWERSSO datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC DFN1.45 datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3W3 M 10A datasheet.pdf
TV 6C 6#12 SKT PLUG datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P BY RECP LC datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 16 V datasheet.pdf