AVX Corporation TAJK106M010SNJ
TAJK106M010SNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJK106M010SNJ
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 20% 1206
Datasheet Download
TAJK106M010SNJ.pdf
Availability of TAJK106M010SNJ
QUANTITY
TAJK106M010SNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJK106M010SNJ
Internal Part NumberEIS-TAJK106M010SNJ
Standard Package13,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeK
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJK106M010SNJ
Related LinksTAJK106, TAJK106M010SNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJK106M010SNJ Details Description
Related parts for TAJK106M010SNJ
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
RES MO 2W 62K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 9POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CABLE 9POS DSUB FML-FML 2M datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 160NH N48 datasheet.pdf
CONN HDR 123POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf