Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RC3216J434CS
RC3216J434CS picture photo
Mfg. Part Number
RC3216J434CS
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RC3216J434CS.pdf
Availability of RC3216J434CS
QUANTITY
RC3216J434CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RC3216J434CS
Internal Part NumberEIS-RC3216J434CS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC3216J434CS
Related LinksRC3216, RC3216J434CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RC3216J434CS Details Description
Related parts for RC3216J434CS
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
IC CLK ZDB 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 20-VSOJ datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
REMOTE SLAVE, INPUT datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM-I 18 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2421-A datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
M805 130C 130#23 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf