Sullins Connector Solutions RCA15DTKI
RCA15DTKI picture photo
Mfg. Part Number
RCA15DTKI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD
Datasheet Download
RCA15DTKI.pdf
Availability of RCA15DTKI
QUANTITY
RCA15DTKI Order Process
Ship out your order
Specifications of RCA15DTKI
Internal Part NumberEIS-RCA15DTKI
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCA15DTKI
Related LinksRCA1, RCA15DTKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCA15DTKI Details Description
Related parts for RCA15DTKI
IC OPAMP GP 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG D-SUB 104POS CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 156MA 2.86 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 6POS TIN datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 NYLON 9MM datasheet.pdf
RES 160 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 2.1MP 67CPGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.27 UF 5% 630 VDC RADI datasheet.pdf
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf