Murata Electronics North America RCE5C2A681J0DBH03A
RCE5C2A681J0DBH03A picture photo
Mfg. Part Number
RCE5C2A681J0DBH03A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RCE5C2A681J0DBH03A.pdf
Availability of RCE5C2A681J0DBH03A
QUANTITY
RCE5C2A681J0DBH03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCE5C2A681J0DBH03A
Internal Part NumberEIS-RCE5C2A681J0DBH03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCE5C2A681J0DBH03A
Related LinksRCE5C2A68, RCE5C2A681J0DBH03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCE5C2A681J0DBH03A Details Description
Related parts for RCE5C2A681J0DBH03A
CONN TEST PROBE RCPT GOLD RED datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONSUMABLE REPLACEMENT KIT USA datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 6A TO-220 datasheet.pdf
ACTUATOR EXTRACT TOOL datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC REG BOOST CTRLR datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 440VAC AXIAL datasheet.pdf