Vishay/Dale RCL0406154KFKEA
RCL0406154KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406154KFKEA
Brief Description
RES SMD 154K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406154KFKEA.pdf
Availability of RCL0406154KFKEA
QUANTITY
RCL0406154KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406154KFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406154KFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406154KFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406154KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406154KFKEA Details Description
Related parts for RCL0406154KFKEA
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 7.17"LX7.09"W datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM FUSE .180A datasheet.pdf
RES 92K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf