Vishay/Dale RCL0406887RFKEA
RCL0406887RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406887RFKEA
Brief Description
RES SMD 887 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406887RFKEA.pdf
Availability of RCL0406887RFKEA
QUANTITY
RCL0406887RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406887RFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406887RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406887RFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406887RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406887RFKEA Details Description
Related parts for RCL0406887RFKEA
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 75-264VAC 45A datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4A ES6 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf